Ландшафтне проектування

Ландшафтний дизайн – мистецтво і практичні дії з озеленення, благоустрою, організації садово-паркових насаджень, газонів, гірок, застосуванню малих архітектурних форм в зеленому будівництві.

На відміну від садівництва або городництва, основне завдання яких має сільськогосподарську спрямованість, ландшафтний дизайн – універсальна дисципліна. Головне завдання ландшафтного дизайну – створення гармонії, краси в поєднанні з вигодами використання інфраструктури будинків, згладжування конфліктності між урбаністичними формами і природою, часто від них страждає.

Ландшафтний дизайн це не просто посадка рослин і стрижка газону. Професійний дизайн ландшафту це створення певного стилю, здатного перетворити навіть покинуту ділянку і створити єдиний, неповторний і гармонійний стиль саду, рослин, клумб, квітників, рослин, водойм і побудованого будинку або котеджу на Вашій ділянці з урахуванням рельєфу і особливостей території.
Останнім часом слова «ландшафтна архітектура» і «ландшафтний дизайн» часто вживаються як синоніми. Однак, різниця між двома поняттями існує. Ландшафтна архітектура – це гармонійна організація природного простору. Дизайн же має на увазі більш глибокі перетворення, коли місцевість не просто організовується, а перетворюється в нову, предметне середовище. В результаті зміни ландшафту створюється штучне середовище,

призначена для життєдіяльності людини, хоча при її створенні активно використовуються і природні, природні ресурси – це рельєф, водні джерела, флора і т.д.
Втім, деякі фахівці все ж практично не розмежовують понять «ландшафтна архітектура» і «ландшафтний дизайн», вважаючи, що обидві ці сфери вирішують однакові завдання – по організації відкритих просторів і формування пейзажів, а також вони покликані створити комфортну для людини середовище.

Ландшафтний дизайн ділянки має на меті не просто сформувати стиль саду, але і грамотно поєднувати рослини і конструкцію, тому можна виділити кілька напрямків цього мистецтва: регулярний, англійський, китайський, японський.

Ландшафтний дизайн може бути окремим випадком більш загального поняття – ландшафтного проектування.

Для створення функціонального і успішного ландшафтного дизайн-проекту наявність розвиненого художнього смаку не менш важливо, ніж наявність належних знань і досвіду. Причому, знання повинні бути спеціальними, що включають основи садівництва і інженерної справи.
Завдання ландшафтного дизайнера – домогтися в процесі ландшафтного проектування органічного поєднання таких компонентів як земля, вода, зелені насадження. Вдалим можна вважати ландшафтний дизайн-проект, при реалізації якого вийде гармонійне співвідношення всіх компонентів з урахуванням величини корисного простору. Інакше кажучи, основою творчої частини проекту ландшафтного дизайну є композиція. Перед створенням ландшафтного проекту важливо врахувати такі деталі як положення ділянки, рельєфні особливості і якість грунту.

Ландшафтне проектування ділянки – це створення приблизною картини майбутньої території. Постановка конкретних завдань і чітке бачення того, яким повинен бути сад полегшують завдання ландшафтного проектування.