Садові доріжки

Садова доріжка додає ландшафтному дизайну відчуття впорядкованості і завершеності. Тонка стежинка, плавно звивається по території, задає напрямок для прогулянок, розмежовує садибу на корисні зони і служить ефектним декором.

 

Яку садову доріжку вибрати – функціональну або декоративну?

  • Функціональна садова доріжка необхідна для вільного пересування по великій або густо засадженої території. Коли за вікном негода, по стежці зручно перетнути територію від воріт або гаража до будинку. Матеріал для її укладання повинен бути грунтовним і довговічним, не слизькою для сирої погоди, з мінімальними швами між плиткою, крізь які буде пробиватися бур’ян. Ширина стежки повинна бути достатньою для того, щоб по ній могли вільно розминутися двоє людей. Якщо стежинка не дуже бажана для укладання на видному місці ділянки, її можна зробити менш помітною. Для цього використовуються матеріали природних квітів, без художнього декору;
  • Декоративна садова доріжка не призначена для активного переміщення по ній, тому викладається з будь-якого матеріалу – піску, землі, черепашки, дерев’яних плашок. Грамотно викладена доріжка здатна візуально збільшити територію, розбити її на зони, підкреслити стилістику ділянки, гармонійно поєднати архітектурні форми.

Якщо ви ще роздумуєте над варіантом доріжок свого саду, не поспішайте будувати грунтовні великі тротуари. Почніть з тонких стежинок, придивіться, наскільки вони зручні, корисні і естетичні. Згодом сад буде видозмінюватися, доріжки потрібно змістити, звузити або розширити. Коли ви з упевненістю визначте призначення, ширину і дизайн доріжки, можна приступати до укладання тротуарної плитки або вимостити стежку каменем.