Створення квітників і декоративних композицій

Упорядковані сади захоплюють своєю затишною, гармонічною атмосферою. Вузькі стежки задають напрямок до будинку, струмка, басейну, дарують відчуття життя і руху на садибі, квіти забарвлюють її соковитими фарбами, чагарники створюють симетрію дизайну. Всі деталі, немов пазли, збирають сад в цілісну картину, і називаются- декоративними композиціями.

Декоративна композиція вашої ділянки – яка вона?

Найкраще місце для розміщення композиції вибирається так, щоб:

  • вона була добре видна з різних точок території;
  • доповнювала естетикою зони відпочинку і малі архітектурні форми;
  • в будь-який час року не перешкоджала садовим робіт.

Варіантів композицій досить багато, важливо лише визначити, яка з них вдало увіллється в екстер’єр по стилю, колірній гамі, величиною і функціональності:

Рокарій – кам’янистий садок з низькими насадженнями. Перевага в цій композиції віддається саме камінню. Насадження лише доповнюють композицію;

Рутарій – композиція з ефектом старого, запущеного саду, в якому переважають пні, сухі гілки і корчі. Серед них висаджуються низькорослі рослини і карликові дерева;

Альпійська гірка – мініатюра альпійських гір з їх масивними каменями і сипучими камінчиками, гірськими рослинами і ароматними альпійськими травами;

Сухий струмок – імітує природний звивистий струмочок, тільки вистелений він гравієм і дрібними каменями. Поруч висаджують рослини і, при бажанні, роблять садовий місток.

Серед інших варіантів можна розбити палісадник, клумбу або декоративний город з лікарськими травами. Композиція – завжди яскрава, виразна, привертає увагу, але її важливо не перенаситити квітами і рослинами, не перебити різні чарівні аромати, зберегти легкість. Для цього фахівці підбирають види рослин, які будуть добре поєднуватися, і змінювати один одного цвітінням протягом усього сезону.

Якщо ви віддаєте перевагу часто міняти настрій і гаму саду, можна розглянути варіанти контейнерної посадки. Це рослини, висаджені в контейнери, вони мобільні і зручні для перестановки. Створену одного разу композицію можна видозмінювати, як завгодно, просто помінявши вазони місцями. Створюйте несподівані види території, вдихаючи в неї свіжість ідеї і життєрадісність!